wz
Harlej + Syndrom rock Letní parket Hořepník, 3.8. 07

Novinky doma

Pokusná novinka #1

Celý článek...

Partneři

Fan web Wanastowi Vjecy & Lucie

Webové newsky

Vážení,

Z organizačních, technických a v neposlední řadě i časových důvodů jsem se rozhodl sloučit všechny své webové projekty pod jedinou adresu. Tou se stala adresa mého osobního webu www.rocker-tialk.chytrak.cz. Z tohoto důvodu již nebude zdejší web aktualizován, leda že by měl někdo zájem na spolupráci při jeho udržování. Proto Vás prosím: navštěvujte mě na nové adrese i nadále.

Děkuji všem za dlouhodobou přízeň, kterou jsem byl z Vaší strany poctěn více než čtyři roky.

Díky

Vladimír Kotýnek ml. alias Rocker-Tialk

! www.rocker-tialk.chytrak.cz !

 

Starý mrtvý web Rock Fans se změnil na rockový web zine!

 

Celý článek...
 
Harlej + Syndrom rock Letní parket Hořepník, 3.8. 07
Napsal uživatel Vladimír Kotýnek   
Sobota, 11 Srpen 2007 00:00

harlejJak hlásá znělka v regionálním rádiu, letní sezóna na parketu v Hořepníku je v plném proudu. Tento víkend mohli všichni rockeři a hlavně všichni příznivci kapely Harlej slavit, tedy alespoň těch více než pět set fanoušků této formace, kteří přijeli do Hořepníka. Počasí se vydařilo, motorkáři se od loňska moc nezměnili (kdo tam byl do konce, ten ví, o čem mluvím ? pozn. redakce), takže jsem o mnohé krásné zážitky bohatší.

 

Po deváté hodině zahájili show předskokani Syndrom rock. Před časem se mi dostalo do rukou demo této kapely, které mě sice příliš nezaujalo, takže skončilo někde na dně hromady CéDeček okolo Hi-Fi věže, avšak ne že by se mi nějak příčilo tuhle muziku poslouchat, jednoduše jsem na něj pro jeho jistou nezajímavost zapomněl. Naštěstí první tóny mi toto ztracené demo připomněly. Hudba i repertoár kapely mi byl více než sympatický a bylo vidět, že nejen mě, po první známější převzaté pecce se na parketě začali objevovat první pařící. Playlist složený z vlastní tvorby kapely proložené staršími převzatými hity českých rockových hvězd a chytlavá hudba zapříčinily vznik na neznámou kapelu poměrně slušného kotle. Jak jsem psal, mě osobně se styl kapely líbil, v převzatých věcech od Alkeholu a Dogy mi však připadalo, jakoby se ?Záma?, zpěvák a kytarista v jedné osobě, do zpěvu pořádně nepoložil, přeci jen dalo by se ještě mnohem víc přitlačit. To však byl asi jediný nedostatek, který jsem zaznamenal. Na konci jejich vystoupení dokonce několik fanoušků žádalo přídavek.

harlej

Po krátkém zvučení se na scénu přiřítil Harlej. Otvírák z nedávno vydaného CD Čtyři z punku a pes zahájil i koncert. Kotel pod vysokým pódiem, který někteří muzikanti s oblibou nazývají ?bazén?, byl poměrně prořídlý, po několika následujících peckách se však patřičně zahustil a připomínal opravdu bazén plný vroucí kapaliny. Playlist Harleje tvořily písničky z posledních dvou alb šikovně proložené staršími hity.harlej Namátkou z posledních desek například ?Lopata?, ?Živého mě nedostanou?, ?Samba DiPergola Roma?, ?Průměrnej? a ?Balada o tom, jak si chlapec pod vlivem měkké drogy našel děvče s nízkým IQ?, ze starších pak třeba ?Oj, oj, oj?, ?Volání krve?, ?Sbírka?, ?Velbloud?, ?Pověste ho vejš?, ?Svařák?, ?Zfetovanej?, ?Z Cuby kiwi?, ?Harlej Krišna? a další známé pecky. Harlej předvedl i akustické kytary, Martin Volák však dokázal, že mu absence elektřiny nijak nebrání pořádně a naplno pařit. Právě Martinovy kreace byly mnohdy velice fascinující a mnohdy jsem litoval odposlechu, ze kterého si udělal odrazový můstek, jeho sedmistrunná kytara a veškeré efekty, které ovládal, uměly perfektně dobarvit některé písně. Tonda Rauer, mistr mimiky, zase předváděl svůj osobitý zpěv během jakési pauzy ostatních členů kapely a po informaci, že chystá své první sólové album,harlej pokračovala spíše punkově laděná show. Kolins drtil struny své pětistrunné basy s metalovou energičností Debustrolu, avšak občas si odpočinul a hrál v sedě na odposlechu. Libor Fanta alias Skull II. Zase drtil blány bubnů a lámal paličky, jejichž úlomky před přídavkem vhodil do bazénu pod pódiem. K Tomáši Hrbáčkovi se můžu vyjádřit jedině kladně, od doby, kdy jsem Harlej viděl naposled, což bylo loni touto dobou je znát obrovský pokrok. Jak po hlasové, tak po ?komediální? stránce. K radosti fans starého zjevu Harleje Tomáš převzal od svého předchůdce jeho osobitou gestiguaci. Naopak svým chraplákem dával novou tvář starým songům, což je podle mého osobního názoru větší přínos pro zvuk skupiny. V přídavku zaznělo i ?Přirození?, dlouho vyžadované publikem, ne však tak dlouho, jako ?Svařák?, který fanoušci vyřvávali od samého začátku koncertu. Zazněla také ?Královna noci? a další očekávané hity, které chyběly v předešlém repertoáru. Při rapidním zpomalení však publikum ploužilo a k neštěstí Tomášovu s ním absolutně nespolupracovalo. Konec koncertu provázelo mohutné loučení a skandování. Další přídavky už nenásledovaly, tak nezbývalo, než se rozejít.


Dle slov pořadatele bylo z technických důvodů vystoupení Harleje mírně prodlouženo. Díky této skutečnosti hrála skupina od půl jedenácté až někdy do tři čtvrtě na jednu. Harlejácký optimismus a nasazení, s jakým hrají, dokáží lidi vyburcovat k obdivuhodným

 
 
DESIGNER JOOMLA TEMPLATESJoomla Templates By JoomlaBear