wz
Nevím - děti Rock´n´rollu

Novinky doma

Pokusná novinka #1

Celý článek...

Partneři

Fan web Wanastowi Vjecy & Lucie

Webové newsky

Vážení,

Z organizačních, technických a v neposlední řadě i časových důvodů jsem se rozhodl sloučit všechny své webové projekty pod jedinou adresu. Tou se stala adresa mého osobního webu www.rocker-tialk.chytrak.cz. Z tohoto důvodu již nebude zdejší web aktualizován, leda že by měl někdo zájem na spolupráci při jeho udržování. Proto Vás prosím: navštěvujte mě na nové adrese i nadále.

Děkuji všem za dlouhodobou přízeň, kterou jsem byl z Vaší strany poctěn více než čtyři roky.

Díky

Vladimír Kotýnek ml. alias Rocker-Tialk

! www.rocker-tialk.chytrak.cz !

 

Starý mrtvý web Rock Fans se změnil na rockový web zine!

 

Celý článek...
 
Nevím - děti Rock´n´rollu
Napsal uživatel Vladimír Kotýnek   
Sobota, 20 Květen 2006 00:00

NevímJsou tři a nejstaršímu z nich je necelých 15let. Ano mluvím o Puštějovské skupině Nevím, nejmladší rockové kapele v naší zemičce.

Nevím byly založeni v podstatě náhodou. V roce 2002 bratrům Michalovi a Tondovi Bergerovým jejich otec postavil v garáži aparaturu, později si Tonda přivedl svého spolužáka Matěje Lienerta a jelikož mu šlo bubnování lépe než Tondovi, zůstal už u bicích. Tonda vzal do ruky basu a spolu s kytaristou a zpěvákem Michalem začali zkoušet.

nevimJestli si myslíte, že jsou to nějací začátečníci, tak to se mýlíte. Nevím mají za sebou několik vystoupení v televizi a desítky koncertů. Vystoupili také v Praze a ve Zlíně jako překvapení večera na koncertech Kabátů. Zúčastnili se také putovního festivalu po deseti českých a moravských městech Pink Panther Fest a největšího rockového festivalu u nás - Noc plná hvězd v Třinci a jako jediné skupině se Nevím podařilo zaplnit B scénu do posledního volného místečka.

Jak je vidět, je o Nevím veliký zájem. Ovšem myslím, že je to jen kvůli jejich věku. Repertoár kapely totiž tvoří písně převzaté od Kabátu, AC/DC, Judas Priest, Nickelback, Ozzyho Osbourna, Led Zeppelin, Metallici a dalších. Jejich vlastní tvorba obsahuje jen několik kousků a tak, posuďte sami, Nevím mají repertoár stejný jako mnoho začínajících skupin. Nevím chybí také větší výraznost hudby. Nejsilnějšími nástroji jsou kytara a bicí, což je u tříčlenných kapel jedině na škodu. Musíme doufat, že se Tonda Berger s věkem přiučí i nějakým těm trikům na basu. Každopádně v tříčlenných skupinách basák zastupuje doprovodného kytaristu neboli drží rytmus a kytarista se soustředí na sóla. V případě Nevím hraje kytarista Michal Berger bez výraznější podpory baskytary, což činí hudbu skupiny syrovou a neotesanou. Pokud chtějí nevím uspět na tuzemské scéně, tak by měli vydat regulérní desku. Měli by tvořit více vlastních skladeb a hrát je, aby si lidi zvykli na jejich styl. Pak má tohle trio šanci a třeba se zařadí mezi slavné české trojice jako Katapult či Törr.

Zapomenout nesmím na bicmana Matěje Lienerta. Svým umem převyšuje mnohé bubeníky a když vezmete v potaz, že při bubnování ještě zpívá, tak mu můžete jedině složit hold. Velice by mě zajímalo, jak skupina zvládla v minulém roce skloubit školu a vystoupení na P.P.festu , který se jel někdy okolo června. V otázce skloubení školy a koncertů musejí mít určitě potíže. V tomto ohledu patří Nevím můj obdiv.

Podle informací, jež má skupina Nevím na webu, se právě chystají na natáčení první placky a tak mi nezbývá než jim popřát hodně nápadů a přinejmenším zlato. Osobně jsem velice zvědavý na první počin této skupiny. Jsem zvědavý na to, jak se úkolu chopí, jak bude deska znít, jsem zvědavý na jejich hudbu, jakým směrem se bude ubírat, a jestli si zvolí hraní pro peníze nebo pro fanoušky rocku. Já doufám, že zvolí možnost druhou. Každopádně až jejich první fošna vyjde, můžete se těšit na mou recenzi :).

Reakce rockových fans na Nevím jsou rozdílné. Například před startem P.P.festu jsem se prodíral spoustou diskusí, kde byly poznámky typu: "Proč má Doga předskakovat dětem?!" "Kdyby tam nehráli Supporti a Nevím, tak by to bylo slušný obsazení?" apod. Po festu zase: "? ti Nevím jsou lepší, než jsem čekal ..." "Nevím mě fakt překvapili, byli opravdu dobrý!" V reportech z Kabátích koncertů, na kterých Nevím vystoupili se zase psalo: "Rozbalili to na plný pecky! Když se představili, přišel šok! Bylo jim jen okolo jedenácti let?" "?nejdříve se nesměle představili a začali hrát. Už po první věci, tuším od AC/DC, dostali publikum do varu?" "?přes kytary je skoro nebylo vidět a hráli AC/DC, Judas Priest a další?" Myslím si, že kdo zažil jejich vystoupení na vlastní kůži, tak Nevím bere jako kvalitní skupinu. Kdo nezažil nepochopí.

Já osobně skupině Nevím fandím a pokud mě nějak nezklamou, tak jim fandit budu. Tohle trio ze severní Moravy má podle mě budoucnost a budou se sami rozhodovat, jako cestou půjdou, já to Nevím sám!


Sestava:
Kytara, zpěv: Michal Berger
basa, zpěv: Tonda Berger
bicí, zpěv: Matěj Lienert

 
 
DESIGNER JOOMLA TEMPLATESJoomla Templates By JoomlaBear