wz
Basinfirefest 2006

Novinky doma

Pokusná novinka #1

Celý článek...

Partneři

Fan web Wanastowi Vjecy & Lucie

Webové newsky

Vážení,

Z organizačních, technických a v neposlední řadě i časových důvodů jsem se rozhodl sloučit všechny své webové projekty pod jedinou adresu. Tou se stala adresa mého osobního webu www.rocker-tialk.chytrak.cz. Z tohoto důvodu již nebude zdejší web aktualizován, leda že by měl někdo zájem na spolupráci při jeho udržování. Proto Vás prosím: navštěvujte mě na nové adrese i nadále.

Děkuji všem za dlouhodobou přízeň, kterou jsem byl z Vaší strany poctěn více než čtyři roky.

Díky

Vladimír Kotýnek ml. alias Rocker-Tialk

! www.rocker-tialk.chytrak.cz !

 

Starý mrtvý web Rock Fans se změnil na rockový web zine!

 

Celý článek...
 
Basinfirefest 2006
Napsal uživatel Michal Klingr   
Středa, 05 Červenec 2006 00:00

bahno1Letošní již 4.ročník Basinfirefestu se uskutečnil jako předchozí ročníky ve Spáleném Pořičí cca 25 km od Plzně, okres Plzeň - jih. Začal v poledne v pátek 30.6. a jelo se až do 4 ranní a pak 1.7 od 10 hodin a ukončen byl zase ve 4 ráno dalšího dne.

Na festivalu poprvé byly tři podia : Metal stage, Gambrinus stage a největší Česká spořitelna stage, kde vystupovaly největší hvězdy festivalu. Mezi ně bych určitě zařadil Clawfinger, Doro, No Name ze zahraničních a z domácích Arakain, Doga, škWor, Gaia Mesiah.

Ještě týden před festivalem všechno nasvědčovalo tomu, že akce proběhne za krásného počasí. Bohužel den předem začalo pršet a pršelo až do pozdního odpoledne prvního dne festivalu. Logicky se dá tedy odvodit jak mohla vypadat příjezdová cesta a hlavně celý areál - byla to jedna obrovská bahenní lázeň!!! Takové počasí asi odradilo mnoho fanoušků dobré muziky, kterou se tento festival mohl pochlubit.

Jak bylo řečeno začalo se v pátek ve 12 hodin. Nemohu posoudit začátek, protože též vlivem špatného počasí jsem dorazil až v 19 hodin, ale myslím si že se vše rozjelo v pořádný rockový a metalový mejdan. Když jsem přijížděl na místo činu, už na mě silně dýchala atmosféra. V době když jsem si kupoval lístek tak se začínal areál otřásat v základech, protože se připravoval velký boj mezi Krucipüskem na hlavní scéně a na metalové stage se chystal Debustrol. Souboj skončil smírně. Vyhrála dobrá muzika, tak jako pocelý fest. Hned po Krucipüsku následovala další slušná hudbička od dívčí partičky Gaia Masiah. Poté jsme se rozhodli podívat se na další podia na Gambrinusu nás upoutala partička Walda & Gang, kde se jako zpěvák představil náš starý známý Láďa Šafránek. Nechci se ho nějak dotknout, ale myslím si že trochu pokles s kvalitou muziky. V Harleji měl možnost to dotáhnout docela daleko tady se nedá očekávat nějaký posun . Na metalové scéně vystupovali Root a myslím, že na metalové scéně byl absolutně nejlepší zvuk po oba dva dny. Zase jsme se přesídlili, už značně pod vlivem muziky i výborného piva z cisterny na Gambrinus stage, kde vystupovali Clou. To bylo okolo 10 večerní a tím pro nás teprve večer začínal. Vrátili jsme se na hlavní stage kde dohrávali B.S.P. a začala se připravovat Doga, která tu odehrála dobrý koncert s ukázkami z nového CD Love Vole i starší písně jako Poletuju, Nevinná, Holka samosexuál. Poté co skončila Doga začal Arakain. Můžu pochválit zvukaře, nazvučení nikdy netrvalo dlouho. Arakain též ukázal nové skvělé písně z CD Labyrint a starší hitovky. Poté už na scénu nastupovala velká švédská hvězda Clawfinger. Super jízda, bohužel únava pracovala rychleji než jsme si myslel a tak jsme ulehal do stanu za jejich krásných melodií. Poté ještě ve spánku jsme zaslechl Rammstein Member's Club.

Druhý den jsme ráno dorovnali hladinu alkoholu a vyrazili jsme okolo 10 hodiny do areálu na Krleš. Na živo se mi líbila o 100 % více než na CD. Poté jsme si dali další odpočinek a na chuť k obědu nám hrála Mash poté jsme čekali na UDG, které přijeli pozdě a i přes jejich veškerou snahu se jim publikum dostat do varu nepodařilo. Poté jsme zase udělali okruh po všech podiích, ale nic nás tolik neupoutalo. V 16 hodin začaly vystupovat Ready Kirken také se zpožděním. Ve stejný čas začala hrát naše hospodská kapelka Zvlášňý škola, která nezklamala. Hned po vystoupení šli na pivo mezi lidi. Poté jsme se vrhli do metalového opojení s kapelou Dymytry. Super hudba jeden z největších zážitků z celého festu. To už na hlavním podiu byli No Name a poté měla přijít Peha. Bohužel měli nehodu a tak nastoupil Petr Kolář. Na Gambrinusu se měli chystat punkrockeři Jaksi taksi, ale nepřijeli.Netuší ani proč. Tak nastoupilo SKAčko v podobě skupiny Tleskač.To už se chýlilo ke konci mé účasti na letošním ročníku. Při odchodu mi hrál Olympic. Bohužel jsem nemohl slyšet škWor, Doro a Brainstorm, kteří byli prý výborný.

Celkové hodnocení: Byl to výborný festival.Nabitý od začátku až do konce. Příští rok se koná již pátý ročník a celý fest by měl trvat 3 dny. Už se těším a doufám, že se tam s některými z Vás potkám.

 bahno

ano,opravdu takhle vypadal areálvstup

Vstup?..areal

pohled na areál

 

 
 
DESIGNER JOOMLA TEMPLATESJoomla Templates By JoomlaBear