wz
Česká rocková liga

Novinky doma

Pokusná novinka #1

Celý článek...

Partneři

Fan web Wanastowi Vjecy & Lucie

Webové newsky

Vážení,

Z organizačních, technických a v neposlední řadě i časových důvodů jsem se rozhodl sloučit všechny své webové projekty pod jedinou adresu. Tou se stala adresa mého osobního webu www.rocker-tialk.chytrak.cz. Z tohoto důvodu již nebude zdejší web aktualizován, leda že by měl někdo zájem na spolupráci při jeho udržování. Proto Vás prosím: navštěvujte mě na nové adrese i nadále.

Děkuji všem za dlouhodobou přízeň, kterou jsem byl z Vaší strany poctěn více než čtyři roky.

Díky

Vladimír Kotýnek ml. alias Rocker-Tialk

! www.rocker-tialk.chytrak.cz !

 

Starý mrtvý web Rock Fans se změnil na rockový web zine!

 

Celý článek...
 
Česká rocková liga
Napsal uživatel Michal Klingr   
Sobota, 09 Září 2006 00:00

Letos se již odehrál třetí ročník vyhledávající soutěže pro začínající rockové kapely s názvem Česká rocková liga. První ročník vyhrála Pangea, která letos otvírala finálové kolo. A minulý ročník vyhrál Snail, připomínající americkou skupinu KoRn. Do základního kola se přihlásilo 350 kapel a prvním sítem vyřazování prošlo 36 souborů, které si to rozdali o 12.postupových míst do semifinále, které se konalo na Basinfirefestu 2006. Tam se nejlépe vedlo Dirty game, Forrest jump, Fourth face a Glock 22, kteří postoupili do finále ČRL. To se konalo již tradičně na parketě do zříceninou hradu Vlčtejn (Plzeň ? jih).

Z vítězství v hlasování diváků se mohli radovat Dirty game, kteří opravdu strhli všechny diváky. A pak se šlo na vyhlášení samotného umístění v rockové lize. Snad nejblbější umístění, kterého lze kdekoliv dosáhnout je 4. místo a to si odnesli Glock 22. Na bronzovém stupínku vystoupili Dirty game, na druhém místě se umístila skupina Forrest jump a vítězem se stala formace Fourth face. Docela jsem byl i výsledky překvapen, protože bych umístění dal jinak, ale jak jsem již napsal, vyhrát mohl každý! I diváci moc nesouhlasili z vítězem, ale ten si radost nenechal zkazit. Každý kdo se umístil na stupni vítězů, vyhrál hodnotné ceny jako jsou sada bubnů, kytary, dny v nahrávacím studiu a slevy na natočení klipů. A každý z finalistů dostal kámen ze zříceniny.

Poté večer nekončil, ale spíš se rozjížděl a o to se postarala západočeská kapela Paradox, která fungovala na začátku 90. let a poté se asi v roce 1995 rozpadla a zase někdy okolo roku 2000 se mírně omladila a začala hrát znova. Poté se už chystal Arakain, který měl na programu regulérní dvou hodinový koncert, který dodržel. Zahrál písně z nového CD Labyrint a i starší jako jsou Kolonie termitů,Šeherezád,Černý koně, Strom života, Jesus Business a další. Asi v polovině show ukázal Lukáš ,,Doxa? Doksanský, že je jedním z nejlepších bubeníků v ČR a výborné vystoupení kapely okořenil výborným, možná 5 minutovým sólem. Tak okolo jedné skončilo vystoupení Arakainu a to ještě nebylo všechno!!! Jako sladký konec celého úžasného večera byla Doga. Izzi si myslel, že už bude obecenstvo spát, to se šeredně mýlil. Doga to tam rozparádila a lidi na parketu taky. Kapela odehrála poctivých 80 minut se všemi písničkami co fanoušci chtěli slyšet. A tak okolo třetí ranní vše končilo. A zřícenina Vlčtejn si mohla zase na rok oddechnout, že nespadla.

Celkové hodnocení bych dal jako výborné, protože akci pořádali lidi co pořádají i Basinfirefest. A ti si to zaslouží.

 
 
DESIGNER JOOMLA TEMPLATESJoomla Templates By JoomlaBear