wz
Recenze

Novinky doma

Pokusná novinka #1

Celý článek...

Partneři

Fan web Wanastowi Vjecy & Lucie

Webové newsky

Vážení,

Z organizačních, technických a v neposlední řadě i časových důvodů jsem se rozhodl sloučit všechny své webové projekty pod jedinou adresu. Tou se stala adresa mého osobního webu www.rocker-tialk.chytrak.cz. Z tohoto důvodu již nebude zdejší web aktualizován, leda že by měl někdo zájem na spolupráci při jeho udržování. Proto Vás prosím: navštěvujte mě na nové adrese i nadále.

Děkuji všem za dlouhodobou přízeň, kterou jsem byl z Vaší strany poctěn více než čtyři roky.

Díky

Vladimír Kotýnek ml. alias Rocker-Tialk

! www.rocker-tialk.chytrak.cz !

 

Starý mrtvý web Rock Fans se změnil na rockový web zine!

 

Celý článek...
 
Recenze
Kabát ? Živě (díl 3.)
Napsal uživatel Vladimír Kotýnek   
Středa, 02 Duben 2008 00:00

Omluvy a výmluvy

Uplynulo již mnoho času od chvíle, kdy jsem napsal poslední recenzi z mého cyklu o kapele Kabát. Možná už jste si říkali, že jsem to tiše vzdal a dělal, jako by žádný můj seriál o nejznámější tuzemské kapele současnosti nikdy neexistoval, avšak opak je pravdou. Mimo jistých důležitějších povinností, ať milých či nemilých, které jsem v čase mezi touto a předcházející recenzí musel plnit, jsem po celou tu dobu přemýšlel nad recenzovanou deskou i nad tím, jak shrnout celou diskografii a vývoj hudby Kabátu. Jak víte, názor člověka se stále vyvíjí a mění. Mimo několika málo jeho základních přesvědčení platí rčení: ?Jen blázen nebo blbec nikdy nezmění svůj názor.? Můj názor, jak si můžete z mého věku domyslet a jak vyplývá z mých článků, se teprve utváří a popravdě se mění častěji, než by možná měl. Proto jistě chápete, jak je pro mě těžké vytvořit si celistvý a relativně stabilní názor na tuto svéráznou kapelu. Nedivte se tedy, že co jednou vyzdvihuji a chválím, to jindy shazuji a haním. Přesto se však stále snažím o poměrnou objektivitu, avšak úmyslně lehce zbarvenou subjektivním názorem.


Kabát - Živě

Vše autentické, čertužel!

Po tomto výmluvně omluvném úvodu se raději bez dalších okolků přesunu přímo k recenzi samotné. Jak jste mohli vytušit z nadpisu a jak také vyplývá ze zdravé logiky, pod lupu jsem si dnes vzal první ?živák? Kabátu s příznačným názvem Živě. A co vám budu vyprávět, je to prostě hrůza. Jste-li skalním fanouškem Kabátu, možná mě po tomto výroku ukamenujete, ale já si za ním stojím. Problém není v materiálu, který kapela na desce prezentuje, oním kazem je zvuk. Ten bych docela dobře mohl přirovnat ke zvuku, který je dnes schopen zaznamenat lepší mobilní telefon. Hlavním problémem je jistá kolísavost zvuku kytar a nepříjemně rušivý zvuk Hurvajzových činelů. Mnohdy ve slokách je také zpěv naprosto utopený ve změti dunivých basů a čvachtavých bicí, které jsou nepřirozeně vytažené nad ostatní složky, z nichž se záznam skládá. Pro koncert je nebo spíše býval takovýto zvuk vhodný, ale na desce zní naprosto otřesně.

Celý článek...
 
Kabát ? Má jí motorovou (díl 2.)
Napsal uživatel Vladimír Kotýnek   
Úterý, 02 Říjen 2007 00:00

Jen tak na úvod

Jak jsem slíbil v předcházejícím díle mého seriálu o nejpopulárnější české rockové formaci současnosti, hodlám se věnovat zrecenzování všech desek této skupiny. Pro ty, kdo první díl nečetli připomenu, že se jedná o skupinu notoricky známou, skupinu jménem Kabát. Z logických důvodů začnu debutem kapely, deskou s názvem, jenž málem i pohoršuje některé spoluobčany. Myslím, že všichni již tušíte, že budu psát právě o albu Má jí motorovou.

Kabát - Má jí motorovou

Vzhled je také důležitý..

Při prvním pohledu na album je odhaleno mnohé, obal desky nám umožní utvořit si obrázek o filozofii Kabátu v této době. V popředí párek prasat, v pozadí traktor, vedle kapely stojí ?JeZeDačka?. Otočím-li na druhou stranu, co nevidím! Už ty názvy písní! Má jí motorovou! Sex, pervers! Fuck?n?roll! Máš to už za sebou! Orgie! Sex, roky, rock?n?roll! Takové písničky, to je přeci otřesné! Co může intelektuál od takové desky vůbec čekat? Čekat může jen dvě navzájem se vylučující věci. Zdravý rozum intelektuála začne bít na poplach a intelektuál tak CD vypne, zlomí a zahodí. Toto může být první varianta, ta druhá zní takto: Intelektuál zjistí, že je to slušný odvaz, jaký potřebují všichni, a tak si Kabáty bude pouštět dál. Co pak napadne průměrného rockově orientovaného občana? No přece nic jiného, než slova jako úžasné, skvělé, famózní, hodně dobrá muzika, je to dobrý, je to ze života. Asi je vám tedy jasné, pro kterou skupinu lidí byla tato deska určena, především však která skupina lidí chodila v té době na Kabáty.

Celý článek...
 
Doga - Love Vole
Napsal uživatel Vladimír Kotýnek   
Úterý, 02 Květen 2006 00:00

Doga - Love VoleJsou to už tři roky od chvíle, kdy karvinská hard rocková banda DOGA vydala fošnu "Když chlapi tančí" a znovu se zavřeli do studia aby vyprodukovali nové CD. Už několik týdnů před jeho vydáním kluci z DOGY prohlašovali, že jejich nový počin nesoucí název LOVE VOLE bude průlom v jejich dosavadní kariéře.

Celý článek...
 
Arakain - Labyrint
Napsal uživatel Vladimír Kotýnek   
Pondělí, 01 Květen 2006 00:00

Arakain - LabyrintSkupina ARAKAIN se stala za téměř čtvrt století působení na české hudební scéně živoucí legendou. Přes to však po personálních změnách v roce 2002 začala ztrácet na popularitě. V minulém roce prošel Arakain dalšími změnami. Petra Koláře, který nahradil Aleše Brichtu vystřídal Honza Toužimský a bubeník Lukáš "Doxa" Doksanský nastoupil na uvolněné místo po Marku Žežulkovi, který přestoupil do Divokýho Billa. Jak trefně řekl kytarista a poslední ze zakládajících členů Arakainu Jirka Urban: "Za méně dřiny tam dostane lépe zaplaceno."

Celý článek...
 


 
DESIGNER JOOMLA TEMPLATESJoomla Templates By JoomlaBear