wz
Zajímavosti

Novinky doma

Pokusná novinka #1

Celý článek...

Partneři

Fan web Wanastowi Vjecy & Lucie

Webové newsky

Vážení,

Z organizačních, technických a v neposlední řadě i časových důvodů jsem se rozhodl sloučit všechny své webové projekty pod jedinou adresu. Tou se stala adresa mého osobního webu www.rocker-tialk.chytrak.cz. Z tohoto důvodu již nebude zdejší web aktualizován, leda že by měl někdo zájem na spolupráci při jeho udržování. Proto Vás prosím: navštěvujte mě na nové adrese i nadále.

Děkuji všem za dlouhodobou přízeň, kterou jsem byl z Vaší strany poctěn více než čtyři roky.

Díky

Vladimír Kotýnek ml. alias Rocker-Tialk

! www.rocker-tialk.chytrak.cz !

 

Starý mrtvý web Rock Fans se změnil na rockový web zine!

 

Celý článek...
 
Zajímavosti
Kabát ? Fenomén aneb jak přeměnit stadion v hospodu (díl 1.)
Napsal uživatel Vladimír Kotýnek   
Neděle, 02 Září 2007 00:00

Prolog

Dost možná si právě říkáte, že jsem dalším fanouškem Kabátů, který se rozhodl napsat pár ?blábolů? o své nejoblíbenější kapele. Pravděpodobně je to pravda, jelikož Kabát se v mém osobním žebříčku kapel již několik let drží v jakési pomyslné top desítce, jednou výš, jindy zase níž. Já bych však rád těch svých pár ?blábolů? napsal trochu jinak. Znamenalo by to hlavně sepsat stručnou historii kapely z mého pohledu jako z pohledu fanouška a poté se věnovat retro recenzím na jednotlivá alba. Možná si právě říkáte, že jsem se zbláznil, že na to nemám ? první tvrzení nevylučuji, pravdivost druhého si můžete ověřit v následujících řádcích.

kabát0

Nenáviděný fenomén

Kabát, při vyslovení tohoto slova se mnoha lidem rapidně zvýší tlak, někteří začnou propadat emocím a rozplývat se nad fantastickou hudbou, jakou tato kapela bezesporu produkuje, jiní začnou rudnout a zuřit, nadávat a proklínat ty ?vožraly z hospody?, jejichž hudba je naprosto otřesná, primitivní a urážející, avšak velice chytlavá, jim se však samozřejmě stejně nelíbí. Tito lidé mají zajisté také pravdu. Oba tábory oněch lidí, fanoušků i odpůrců, kabátníků a antikabátovců, dosahují přibližně stejně monstrózního rozměru, ten se mění ve prospěch jednoho či druhého podle aktuální oblíbenosti a aktuálních úspěchů kapely.

Celý článek...
 
Svým novým CD ?Čas se zbláznil? slaví ARGEMA 25. výročí vzniku kapely
Napsal uživatel Administrator   
Neděle, 01 Červenec 2007 00:00
argema

Nikoliv standardním best of albem, ale poctivými třinácti zbrusu novými skladbami oslaví skupina ARGEMA letošní čtvrtstoletí svého působení na rockových pódiích.

Autorsky se na novém CD podílela většina osazenstva kapely. Jako hosté se zapojili renomovaní textaři Petr Šiška, Hanka Sorrosová či Ivan Rössler, tedy lidé známí svou spoluprací s mnoha tuzemskými hvězdami populární i rockové muziky.

Celý článek...
 
RockKalich 2007
Napsal uživatel Administrator   
Čtvrtek, 01 Únor 2007 00:00
Příspěvková organizace Knihovna K.H. Máchy v Litoměřicích vyhlašuje druhý ročník soutěžní přehlídky rockových amatérských i poloprofesionálních kapel hrajících původní tvorbu ?RockKalich 2007?. Soutěž není stylově omezena na čistě rockovou hudbu, jde jen o základní žánrové vymezení (punk, ska, rock, hardrock, metal, hardcore, crossover, atd.). Pravidla a podmínky pro přihlášení najdete na http://www.ok-litomerice.cz/rkalich/ .Uzávěrka soutěže je 10.5.2007.
 
INFERIFF METAL FESTIVAL 13.04.2007
Napsal uživatel Administrator   
Pondělí, 01 Leden 2007 00:00

Všichni přátelé metalové muziky pozor!

IT´S BLACK FRIDAY!

inferiff

V pátek 13.dubna bude v Masters of Rock Café ve Zlíně černý pátek. Máme pro to 6 důvodů, 6 kapel, které vás nabijí metalovou energií.

Na 1. ročníku metalového festivalu INFERIFF vystoupí špička domácí scény a jedno překvapení z Polska. A ne překvapení ledajaké. Headlinerem prvního ročníku je VIRGIN SNATCH ? smečka kterou si zapamatujete už při prvních riffech. Nekompromisní thrash/death testamentovského střihu který vás nenechá v klidu. Anebo co takhle se proběhnout lesem extrémní melodiky v podání ADOR DORATH? Šest průvodců do světa dávných mystérií a hypnotické black-doomové smrště. Kdo rád progresivní dark metal s doom a death vlivy, toho jistě potěší další z nej domácích kapel ? SIX DEGREES OF SEPARATION, kteří taktéž zdobí náš festival. A pro oldschool thrash dřevorubce je tady SHAARK, Pantera na české scéně; ANTROPOID ? smečka, co Vás vrátí do doby vrcholného rozkvětu thrashmetalu vírem riffového uragánu. Celý metalový svátek odstartuje AGONIA ? Metallica revival, která zahraje legendární skladby nejznámější metalovky na světě.

Celý článek...
 
Metal, prokletí či spása?
Napsal uživatel Vladimír Kotýnek   
Neděle, 21 Květen 2006 00:00

metalMetal, to není jen hudba, to je životní styl. Styl, který neslibuje žádný růžový život, ale i přes to mu zasvěcují svůj život další a další lidé. Už nějaký čas si pokládám otázku: "Prokletí či dar z nebes?!"

Metal, pro laika hrozný nesmyslný rámus, který nemá hlavu ani patu, pro zasvěcence libé tóny a démonické rify kytar provázené silným chorálem. Někomu se zdá metal stylem bez velké budoucnosti a možná tomu tak je. Zlatá éra metalu už dávno skončila a mladé začínají ovládat modernější styly, ale metal se přizpůsobuje. Vznikly nové styly jako nu metal, power metal atp. zpěváci jsou více techničtí a texty už nejsou jen o metalu, pekle, chlastu, jídlu, holkách a motorkách nebo autech, ale jejich obsah se přizpůsobuje aktuální situaci ve společnosti.

Celý článek...
 
Nevím - děti Rock´n´rollu
Napsal uživatel Vladimír Kotýnek   
Sobota, 20 Květen 2006 00:00

NevímJsou tři a nejstaršímu z nich je necelých 15let. Ano mluvím o Puštějovské skupině Nevím, nejmladší rockové kapele v naší zemičce.

Nevím byly založeni v podstatě náhodou. V roce 2002 bratrům Michalovi a Tondovi Bergerovým jejich otec postavil v garáži aparaturu, později si Tonda přivedl svého spolužáka Matěje Lienerta a jelikož mu šlo bubnování lépe než Tondovi, zůstal už u bicích. Tonda vzal do ruky basu a spolu s kytaristou a zpěvákem Michalem začali zkoušet.

Celý článek...
 
Sólové "Album" Petra Koláře získalo po týdnu prodeje Zlatou desku
Napsal uživatel ESTER - Music Agency   
Neděle, 01 Květen 2005 00:00

Petr Kolář - AlbumSólové "Album" Petra Koláře, které je v prodeji teprve od 24. října, již má "Zlatou desku" za prodej 10 000 kusů nosičů. Pilotní singl s názvem "Vyznání" brázdí hitparády rádií. Ke skladbě zároveň vznikl stejnojmenný videoklip v režii Martina Studeckého.

Celý článek...
 


 
DESIGNER JOOMLA TEMPLATESJoomla Templates By JoomlaBear